3d teknik çizim modelleme ve tasarım 3d teknik Çizim modelleme ve tasarım 3D Teknik Çizim Modelleme ve Tasarım 3D Teknik   izim Modelleme ve Tasar  m 300x166

3D Teknik Çizim Modelleme ve Tasarım

3d teknik çizim modelleme ve tasarım günümüzde hemen her sektörde kullanılan yöntemdir. Özellikle konut-yapı sektöründe, sanayide daha çok ihtiyaç duyulan bir alandır. 3D Teknik çizim bir yapının, binanın konutun, kentsel dönüşüm projelerinin gerçekleştirilmesindeki ilk adımlardan bir tanesidir. Teknik çizim sanayide ve üretimdede kullanılmaktadır.Üretilecek olan parçaların malzemelerin teknik çizimleri yapılarak üretime start verilir.

3D Teknik çizimi yapılan ürünlerin üretim aşamasına geçmeden önce nasıl olacagını kestirmek hesaplama görmek gerekir burada devreye 3D modelleme girmektedir. 3D teknik çizim ve 3d modelleme birbirinden ayrılmaz bir parça gibidir. 3D teknik çizimi yapılan bir projeye şagıdakiler sırasıyla uygulanır.

3D modelleme için, teknik çizim incelenir

3D modelleme işlemine uygun bir yazılımda modelleme yapılır

3d teknik Çizim modelleme ve tasarım 3D Teknik Çizim Modelleme ve Tasarım 3D Teknik   izim Modelleme ve Tasar  m 1 300x241

3D MODELLEME

3D modelleme, 3D teknik çizmi yapılan veya yapılmayan üretilen veya üretilmeyen ve her sektörde kullanılan bir yöntemdir. Özellikle inşaat-yapı sektöründe 3D teknik çizimi yapılan bir yapının 3D modellemesi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra endüstride sanayide ve hemen her sektörde her cismin her nesnenin 3D modellemesine günümüzde ihtiyaç duyulmaktadır. 3D modelleme gözle görülen nesnelerin oluşturulmasında kullanıldıgı kadar en önemlisi hayal edilen nesnelerin ve cisimlerin oluşturulmasında da büyük önem taşır. Hayal edebildiginiz herşeyin neredeyse gerçekleştigi bir platformdur 3D modelleme. 3D modelleme yapmanın avantajları nelerdir ve ne için yapılır dilerseniz bundan biraz bahsedelim.

3D MODELLEME NE İŞE YARAR ?

3D Modelleme üretilen, üretim aşamasındaki veya üretilmeyen en önemliside hayal edilen herşeyin üretim maliyetine katlanmadan ortaya konmasında büyük önem taşır. Özellikle 3D Mimari modellemede 3D Teknik Çizim Modelleme ve Tasarım da yapı-konut sektörünün en önemli ayagıdır. Günümüzde 3D Mimari modelleme, mimari çizim yapılarak konutların-yapıların satış ve reklamında kullanılmaktadır. 3D modelleme ile reklam tanıtım yapılarak müşteri kazanmak olmazsa olmazlardandır. Günümüzde inşaat sektörü en önemli sektörlerin başında gelir. İnşaat yani konut yapımında özellikle 3D modelleme yöntemi sektörün tamamen satş ve pazarlama payını elinde bulundurur. Yani 3D modellemesi yapılmayan bir yapının reklamı, tanıtımı, satışı, pazarlaması neredeyse imkansız hale gelmiştir.

3D TASARIM

3D Tasarım hayal edilen her mekanın ve her ürünün ortaya konmasıdır. Tasarım görecelidir. 3D tasarım bu sebepten büyük önem arz eder. Örneğin bir binanın veya bir konut projesinin tasarımı olmadan özellikle 3D iç ve dış mekan tasarımı olmadan pazarlama ve reklam yapmanız neredeyse günümüzde imkansızdır. Bu sebepten 3D tasarım günümüzde vazgeçilmez ihtiyaçtır. Animam 3D modelleme, 3D mimari tasarım, 3D mimari animasyon, 3D Teknik Çizim Modelleme ve Tasarım  alanında kendini kanıtlamış profesyonel ekibi ile siz değerleri müşterilerinin çözüm ortağı olmayı misyon ve vizyon edinmiştir.